ÇORUM İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

28 YIL ARADAN SONRA CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN AÇILIŞINI YAPACAĞI MİLLİ KÜLTÜR ŞURASI 3-5 MART'TA TOPLANIYOR.

ŞURA.jpg


İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ÖMER ARSLAN VE ÇORUM MÜZE MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER İPEK 3. MİLLİ KÜLTÜR ŞURASINA KATILIYOR.


Kültür ve Turizm Bakanlığı 1982 ve 1989 yıllarında yapılan Milli Kültür Şuralarının ardından 3. kez Milli Kültür Şurası Toplantısı düzenleyecek. İstanbul'da 3-5 Mart 2017’de gerçekleşecek olan toplantının açılışını, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN yapacak ve toplantı 3 gün sürecek.

Kültür politikalarının ele alınacağı toplantıda, kültür ve sanat alanlarındaki çalışmalarda yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları 17 ana başlık altında irdelenecek. Bu 17 başlık; kültür politikaları, kültür diplomasisi, kültür ekonomisi, kültür varlıkları ve arkeoloji, sahne sanatları, sinema-televizyon, müzik, görsel sanatlar, dil ve edebiyat, yayın ve kütüphanecilik, medya ve kültür, çocuk ve kültür, mimari ve kültür, şehir ve kültür, yerel yönetimler ve kültür, yurtdışı Türkler ve kültür, aile ve kültür'den oluşuyor.  

3. Milli Kültür Şurası toplantısına, Türkiye'nin önemli yazarları, sanatçıları, kültür insanı ve akademisyenleri katılacak. Şura'da komisyon raporları üzerinden kültür meselesi tüm yönleriyle kültür profesyonelleri tarafından etraflıca müzakere edilecek. 3. Milli Kültür Şurasına İlimizden İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer ARSLAN ve Çorum Müze Müdürü Dr. Önder İPEK katılacaktır.