ÇORUM İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

“HİTİT KÖYÜ YAPIM SÖZLEŞMESİ İMZALANDI”


“HİTİT KÖYÜ YAPIM SÖZLEŞMESİ İMZALANDI”

Boğazkale Kaymakamlığı’nca Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Çorum İl Özel İdaresi ortaklığı ile yapacağı "Hitit Köyü" Yapım İşi Sözleşmesi ihaleyi alan Dikey İnşaat Ticaret Ltd Şti ile Kaymakamlık Makam odasında imzalandı.

Kaymakam Turan SOĞUKOLUK yaptığı açıklamada; “İlimiz ve ilçemizin turizmine olduğu kadar ülke turizmine; aynı anda hem Dünya Kültür Mirası hem de Dünya İnsanlık Belleği listesinde yer alan tek antik şehir olan Hattuşa Turizmine büyük katkı sağlayacak olan toplam 1300 metrekare inşaat alanında Kültür ve Sanat Merkezi niteliğinde olacak yapıtımızın sözleşmesini hayırlısıyla imzaladık. 7 dönüm alan üzerine kuracağımız Hitit Köyü projemizin içerisinde; Hitit Dönemine ait Demir Atölyesi, Taş Atölyesi, Çömlek Atölyesi, Ekmek Fırını, Hapishane, Kral Odası ve Tahtı, Sergi ve Konferans Salonu, Satış Ofisleri ve Deneysel Kazı Alanı yer alacaktır. Hititlere 450 sene başkentlik yapmış olan Hattuşa’ya yakışır kalıcı eserler inşaa etmekten dolayı heyecanlıyız ve mutluyuz.

Yapılacak eserler bir ekip ruhunun yansımasıdır. Hitit Köyü yapım işinde büyük emekleri geçen başta Sayın Çorum Valimiz Necmeddin Kılıç' a, Çorum Milletvekillerimiz Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Hanımefendiye, Salim Uslu ve Ahmet Sami Ceylan Beyefendilere, Belediye Başkanımız Osman Tangazoğluna, İl Genel Meclis üyelerimize  ve emeği geçen bütün Kaymakamlık personelimize teşekkür ediyorum.

Boğazkale ilçemize ve Hattuşa Turizmine hayırlı olsun.” dedi.  

DAgqhcwXoAATXfW.jpg

DAgqjSgXoAcDS6P.jpg
DAgqkEgXcAArEbt.jpg