ÇORUM İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

4. Çorum Tanıtım Günleri̇ Ankara’da Yapılıyor

Çorum Valiliğimiz himayelerinde, Çorum Belediyemizin işbirliği ile düzenlenen 4. “Çorum Tanıtım Günleri” etkinliği Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 16-19 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak.

 “Çorum Tanıtım Günleri” etkinliğinde, ilin tarihi, turistik ve kültürel tanıtımının üst ölçekte yapılabilmesi ve en iyi şekilde temsil edilebilmesi için, başta Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi olmak üzere, Hitit Üniversitesi, İlçe Kaymakamlıkları ve diğer Kurum ve Kuruluşlarımız ve Sivil Toplum Kuruluşları katılım sağlıyor.

Tanıtım Günlerinde 4 gün boyunca ziyaretçilere; yerel kültürümüze ait “Yöresel gıda ve ürün sunumları, Türk Halk Müziği Konserleri, Çorum yöresi halk oyunları gösterileri, Semah gösterimi, Kafkas Halk Dansları gösterisi, sıcak Çorum Leblebisi ikramı ve satışı, Hitit Kıyafetleri Defilesi, çeşitli fotoğraf sergileri, bir ritüel olarak mevlid ve düğün törenlerinin vazgeçilmez yemeği “İskilip Dolması” ve Tel Tel Tatlı ikramı ile eskimeyen geleneklerimizden Yöresel Kına Gecesi eğlencesi sunumu yapılacak.

Yapılan açıklamada; "Önemli şahsiyetlerin yetiştiği İlimizin barış ve kardeşliğin merkezi olması, tarihi ve kültürel birikimi, eşsiz doğası, çeltik arazileri, organik tarım ürünleri, sanayisi ve İskilip Dolması ile bu değerleri koruyarak gelecek nesillere aktarma sorumluluğuyla, Çorum'un kültürünü, yöresel değerlerini tanıtmak ve sergilemek amacıyla yurtiçi ve yurtdışında önemli tanıtım çalışmaları yürütülmektedir."

"Kadim Medeniyetlerin Merkezi, Barış Şehri Çorum, kardeşliğin ve geçmişin bugüne taşınmasının en güzel örneklerinden birisi olarak keşfedilmemiş mistik bir güzellik, birçok değeri ile tanıtılmaya ihtiyacı olan bir ilimizdir. Bu kenti bütün yönleriyle tanıtmak, hemşehrilerimize Çorum'u anlatmak üzere, 16 Kasım Perşembe günü saat 12.30’da başlayıp, 19 Kasım Pazar günü 16-19 Kasım tarihlerinde bitecek tanıtım günlerine tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz." denildi.
DAVETİYE ARKA YÜZ.JPG
DAVETİYE ÖN YÜZ.JPG