ÇORUM İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Tanıtım Günlerinin Açılışı AKM'de Yapıldı

23668807.jpg
Barış ve Kardeşliğin Kadim Medeniyetler Şehri Çorumumuzun tarihiyle, kültürüye ve lezzetleriyle tanıtılacağı Çorum Tanıtım Günlerinin 4.’ sünün açılışı bugün Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Çorum Tanıtım Günleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ın kurdele kesimiyle halkın ziyaretine açıldı.
Dört gün sürecek olan tanıtım günlerinin açılışına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum Eski Milletvekilleri Adnan Türkoğlu, Ali Yüksel Kavuştu, Muharrem Şemsek, çok sayıda milletvekili, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ankara’dan üst düzey bürokratlar, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve birçok vatandaş katıldı.
Programda açılış kurdelesi kesilmeden önce bir konuşma gerçekleştiren Meclis Başkanı Kahraman, “Bu tanıtım günleri çok güzel oluyor. Ülkemizin zenginliğini görüyoruz. Şehirlerimiz ve ilçelerimiz kaynaşıyor bu şekilde. Bu güzel projeyi başlatan kimse onu tebrik ederim” dedi.
Çorum’un 5 bin yıllık tarihe sahip olduğunu belirten Kahraman, Çorum’un medeniyetler görmüş medeniyetler geçirmiş bir şehir vurgusunu yaparak sözlerine şöyle devam etti:
“Çorum gerçekten milliyetçi güçlü bir şehir. Tarihimize çok katkıları var. Çorum’umuzun yüz ölçümüne sahip olmayan çok devlet var. Bizim devletimiz güçlü bir dünya devleti idi. 3 kıtada vardık. Yedi denize hükmediyorduk. Yirmi milyon kilometre karelik bir alana yayılmıştık. Dünyaya adalet dağıtan güçlü bir dünya devletiydik. Dış yardımlar da miktar olarak Amerika birinci Türkiye ikinci sırada. Milli gelir olarak ise Türkiye birinci sırada.”
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımızın konuşmasının ardından 4. Çorum Tanıtım Günleri’nin açılış kurdelesi TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt tarafından kesildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra protokol üyeleri yetkililer ile birlikte stantları gezdiler.