ÇORUM İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Müzeler Gecesinde Çorum Müzesi de Ücretsiz Gezilebilecek

“AVRUPA MÜZELER GECESİ”NDE ÇORUM MÜZESİ ÜCRETSİZ GEZİLEBİLECEK.       

Avrupa Konseyi, UNESCO ve Milletlerarası Müzeler Konseyi’nin (ICOM) himayelerinde Avrupa’da kutlanan ve bu yıl ülkemizde 13.sü gerçekleştirilecek olan “Avrupa Müzeler Gecesi” etkinliği kapsamında “Müzeler Günü”nde 18 Mayıs 2018 Cuma günü Çorum Müzemizin de içinde yer aldığı Bakanlığımıza bağlı 39 müze kapanış saati olan 19.00’dan itibaren saat 23:00’e kadar ücretsiz olarak ziyarete açık bulundurulacaktır.

Gündüz iş ve mesai yüzünden müzeyi gezemeyen vatandaşların müzeye gelmesini sağlamak, insanlara müzenin gece atmosferini yaşatabilmek amacıyla Türkiye genelindeki 39 müze yerli ve yabancı herkese kapılarını ücretsiz olarak açıyor.

“Müzeler Günü” kapsamında; Çorum Müzesi’nde 18 Mayıs Cuma günü ayrıca saat 14.00’te uzman sunumları ve Çorum Halk Eğitim Merkezi “El Sanatları Sergisi”, saat 21.00’de “Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencilerinin Konseri”, saat 21.30’da “Çorum Halk Eğitim Merkezi Bağlama Grubu Türk Halk Müziği Konseri” ile 19 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00’te “Osman Ünsal Taşçı Klasik Gitar Kulübü Klasik Gitar Dinletisi” etkinlikleri tertip edilmiştir.

8000 yıllık kültürel birikime sahip İlimizin gizemli tarihine ışık tutan eserleri ve tüm ihtişamıyla Çorum Müzesi, “Avrupa Müzeler Gecesi” ve “Müzeler Günü” kapsamında, 18-19 Mayıs 2018 tarihlerinde ziyaretçilerini bekliyor olacak. Yapılacak etkinliklere tüm halkımız davetlidir.