ÇORUM İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Yerli Turizm Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri İlimizi Ziyaret Etti

Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği mali destekleri ile Çoruma davet edilen yerli turizm seyahat acenteleri ve tur operatörü temsilcileri Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ev sahipliğinde ilimizi gezdi.

Yeşilırmak Havzası Bölgesel Markalaşma ve Destinasyonprojesi kapsamında yerli turizmcilerin bölgemizi daha yakından tanımaları için düzenlenen gezi kapsamında geceyi ilimizde geçiren grup Çorum programına Saat Kulesi, Ulu Cami, Eski Dikiciler Arastası ziyaretlerinden oluşan  kısa şehir turu ve Çorum Müzesini gezerek başladı.

Çorumdan Hititlerin önemli bir kült ve sanat merkezi olan Alacahöyüke giden grup burada müze ve ören yerini gezdikten sonra Boğazkaleye geçerek yöresel yemeklerin sunulduğu öğle yemeğinde Dulkadiroğlu Konağında Kaymakam Yunus Ataman ile bir araya geldi.

Gezinin öğleden sonraki bölümünde UNESCO Dünya Miras alanı listesinde yer alan Hattuşa ören yeri, Boğazköy Müzesi ve Yazılıkaya Açıkhava mabedi ziyaret edildi. Budaközü Vadisinde kısa bir gezinti yaparak vadinin doğa turizmine kazandırılması için yapılan çalışmaları yerinde gören konuklar, düzenlemelere ve vadinin güzelliğine hayran kaldıklarını belirttiler.

Farklı illerden 30 yerli turizm seyahat acentesi ve tur operatörü temsilcisinin katıldığı gezi boyunca gruba İl Kültür ve Turizm Müdürü Sümeyra Şengülde eşlik ve rehberlik ederek Çorum'a yapılacak turlar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Akşam ise Vali Yardımcısı Tamer Orhan ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği İl Temsilcisi Dilek Bilgin ile bir araya gelen konuklar, Çorumun tarihi ve kültürel değerlerini ve turizm potansiyelini yüksek bulduklarını, tur düzenlemek için çalışma yapacaklarını belirterek ilimizden ayrıldılar.

yhkb_image001.jpg
yhkb_image002.jpg
yhkb_image003.jpg
yhkb_image004.jpg
yhkb_image007.jpg
yhkb_image008.jpg
yhkb_image009.jpg
yhkb_image010.jpg
yhkb_image011.jpg
yhkb_image012.jpg
yhkb_image013.jpg
yhkb_image014.jpg
yhkb_image015.jpg
yhkb_image016.jpg
yhkb_image018.jpg
yhkb_image019.jpg
yhkb_image020.jpg
yhkb_image021.jpg
yhkb_image022.jpg