ÇORUM İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Travel Türkiye Turizm Fuarında.

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş  (İZFAŞ) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen TRAVEL TÜRKİYE İZMİR; 13. kez turizmcileri İzmir'de buluşturdu.

Turizm sektörünün önemli buluşmalarından biri olan Travel Türkiye Turizm Fuar ve Kongresi düzenlenen törenle açıldı. Açılış programına  KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Dt. Ünal ÜSTEL, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat  ile birlikte çok ilin vali ve belediye başkanı katıldı.

Açılış programında kısa bir selamlama konuşması yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Onur Gözet, Kamu-Özel sektör işbirliği ile hizmet kalitesini ve turizm çeşitliliğini arttırarak, turist başına düşen gelirin istenen seviyeye çıkmasını ve dünya sıralamasında ilk beş arasında yer almayı hedeflediklerini belirtti. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar stantları ziyaret etti.

Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli destinasyonlarından çok sayıda katılımcı firmayı ve turizm profesyonelini, Türkiye’nin en yeni ve en modern fuar kompleksi Fuarizmir’de ağırlayan Travel Türkiye Turizm fuarına, Çorum’dan da  katılım sağlanarak tanıtım standı açıldı.

Çorum’un tarihi, doğal ve kültürel değerlerini tanıtmak ve turizm sektörü temsilcileriyle buluşmak amacıyla Çorum Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Çorum Belediyesi fuara katılım sağladı. Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği mali destekleriyle A holu B112 numaralı alanda açılan stantta Çorum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü Sümeyra Şengül, Şube Müdürü Osman Keser, Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürü Hasan Tomuk, Anitta Otel Müdürü Hasan Özer Gökmen, Çorum Büyük Otel Müdürü Ali Tufan, Armina Termal Otel Müdürü Kadir Çakıllıoğlu da yer alarak tanıtım çalışmalarına destek oldu.

Çorum standını ziyaret edenlere tanıtım broşürü, harita, tanıtım filmi, boyama kitabı gibi materyaller dağıtıldı ve sıcak leblebi ikramı yapıldı.

İlk iki gün turizm profesyonellerinin buluşması için çeşitli etkinliklere sahne olacak fuar 7 Aralık 2019 cumartesi gününe  kadar ziyaret edilebilecek.