ÇORUM İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum EMITT'te tanıtılıyor

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan, Türkiye’nin en önemli tanıtım etkinliği 26. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı İstanbul’da açıldı.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen açılış programına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,  KKTC Başbakan Yardımcısı  Turizm Bakanı Ünal Üstel, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve birçok ilin valileri ve belediye başkanları ile turizm sektörü temsilcileri katıldı.

İlimizin ulusal ve uluslararası tanıtımını yapmak amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Çorum Belediyesi işbirliği ile fuarda 8.holde stant açılarak katılım sağlandı. Çorum’un turizm ve kültür değerlerinin ön plana çıkartıldığı görseller kullanılarak hazırlanan standa gelen ziyaretçilere çeşitli tanıtım materyalleri, harita ve broşürler veriliyor. Küçük ziyaretçilere ise Çorum’a özgü hazırlanan boyama kitabı ve balon hediye ediliyor.  Çorum’un gezi noktaları ile ilgili bilgiler veriliyor. Fuarda ilimizin tarihi, kültürel ve değerleri yurt içi ve yurt dışından gelen sektör temsilcileri ile de paylaşılıyor, gezi programları hakkında bilgiler veriliyor.

Ülke tanıtımında ve turizm sektörünün gelişmesinde  büyük rol oynayan fuar, ICA Events tarafından TÜROFED ve TTYD iş ortaklığında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda düzenleniyor ve KOSGEB tarafından da destekleniyor.

Geçtiğimiz yıl 110 ülkeden 33.595 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza atan EMITT, turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olarak bu yıl rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ve turizm profesyonelini ağırlamayı hedefliyor.

Fuar 15 Nisan cumartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.


  • WhatsApp Image 2023-04-14 at 10.20.34 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2023-04-14 at 10.20.34.jpeg
  • WhatsApp Image 2023-04-14 at 10.20.35.jpeg