ÇORUM İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum, Sizi Kusursuz Bir Senfoniye Davet Ediyor

2013 yılı Mart ayı içerisinde yapılan Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği (YHKB) Encümen toplantısında alınan  karar doğrultusunda yaptırılan ve dört ili (Çorum, Samsun, Amasya ve Tokat) kapsayan tanıtım filmlerinin çekimi tamamlanarak yayınlandı.

İlimizin kültür-turizm değerlerinin tanıtımı için Çorum Valiliği’nin önerisi ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği’nin mali desteğiyle Yeşilırmak Havzası Turizm Destinasyonu tanıtım çalışmaları çerçevesinde Amasya, Çorum, Samsun, Tokat illerine ve Yeşilırmak Turizm Destinasyonuna yönelik yedişer dakikalık tanıtım filmleri çekildi. Bu kapsamda “Çorum, Sizi Kusursuz Bir Senfoniye Davet Ediyor” temasıyla çekilen yedi dakikalık Çorum tanıtım filminin çekimleri tamamlanarak üç ayrı dilde (Türkçe, İngilizce ve Almanca) yayınlandı.
 
Çalışma kapsamında; ilimizin sınırları içerisinde merkez ilçe, ilçe, köy ve diğer alanlarda yer alan müze, ören yeri, cami, külliye, bedesten v.b. taşınmaz kültür varlıkları ile ilimizin doğal, tarihi, arkeolojik ve kültürel değerlerlerini içeren özgün fotoğraf ve tanıtım filmi çekilerek Türkçe, İngilizce ve Almanca olarak üç ayrı dilde yayınlandı.